Renovacijos metu atsiminkite apie vėdinimą – tai turi įtakos klimatui namuose.

Jei norite sutaupyti energijos, rekomenduojame gerą ir kokybišką izoliaciją. Tai taip pat padidins namo vertę. Tačiau renovuojant ir šiltinant svarbu nepamiršti ir vėdinimo.

Trumpai tariant, natūralus vėdinimas atsiranda tada, kai yra šildoma (mediena, briketais ir pan.) – per mūrinius, metalinius ar kitus dūmų vamzdžius. Šildant namą, pavyzdžiui, malkine krosnele, čia atsiranda natūralus vėdinimo efektas: deginant malkas pro kaminą išeina dūmai, kurie pasiima orą su savimi ir švelniai sukuria neigiamą slėgį namuose. Vėliau tai kompensuojama įsiurbiant „netikrą“ orą per blogai sandarias vietas, tokias kaip seni langai ar stogai, durys ir tt. Taigi švarus ir šviežias oras patenka per neužblokuotas vietas, langus arba kai kuriais atvejais duris. Tai natūrali ventiliacija.

Jei ketinate izoliuoti šias nesandarias vietas, svarbu kompensuoti ventiliaciją. Žinoma, yra gravitacinės ventiliacijos veiksnys, apie kurį taip pat parašysime. Deja, ventiliacija dažnai yra neįvertinama, pamirštama ar tiesiog ignoruojama. Atidarydami langus, dėl šilumos nuostolių daugelis galvoja, kad vėdinimas brangiai kainuoja ir išaugs šildymo kaštai. Dėl šios priežasties gryno oro kokybė ir kiekis, maksimaliai sumažinant šilumos nuostolių „kaštus“ šildymo laikotarpiu, dažnai daro didelę įtaką mūsų sveikatai ir mažų vaikų raidai. Žinoma, kai į namus įnešame gryno oro, šildymo kaštai gali šiek tiek padidėti.

Rūpinkitės savimi ir savo namais

Esant gerai veikiančiai ventiliacijai, pagerėja oro cirkuliacija ir oro kokybė bei geresnis šilumos paskirstymas namuose. Jūs ir namai jausitės geriau.

Jei patalpą reikia vėdinti ventiliatoriumi ar lygiaverte vėdinimo sistema – mechaniniu vėdinimu (rekuperatoriumi) sutaupysite energijos ir gausite geresnį klimatą patalpoje.

Vėdinimo sumažinimas siekiant taupyti energiją gali sukelti sveikatos problemų. Padidės drėgmė, taip pat plaučių ligų ir pelėsio rizika. Taip pat atminkite, kad smulkūs parazitai, tokie kaip dulkių erkės, dažniausiai klesti skurdžioje, vėdinamoje ir drėgnoje aplinkoje, o blogiausiu atveju gali sukelti alergiją. Prastas vėdinimas taip pat padidina CO2 kiekį jūsų namuose, o tai gali sukelti nuovargį, galvos skausmą ir sunkumą susikaupti.

Natūrali ventiliacija