Rekuperacinė vėdinimo sistema ne tik pildo gyventojų poreikius, bet ir užduoda labai daug klausimų. Pagrindiniai klausimai dažniausiai yra susiję su rekuperatorių filtrų keitimu. Pirkėjai dažniausiai domisi, kada ir kaip juos reikia keisti. Na, o svarbiausias klausimas dažniausiai išlieka apie kainą. Kiek kainuoja rekuperatoriaus filtrų keitimas? Į šį klausimą konsultantai visada atsako pirkėjams su šypsena, mat kiekvienas gali lengvai ir greitai pakeisti rekuperatoriaus filtrą savarankiškai. Atsižvelgiant į tai, jog filtrus reikia keisti kas kelis mėnesius, išmokus savarankiškai pakeisti rekuperatoriaus filtrus galima tikrai sutaupyti nemažą sumą. Taigi, šį darbą atlikti gali kiekvienas lengvai, reikia tik laikytis paprastų taisyklių:
1. Jeigu domitės rekuperatorių filtrais, tuomet turbūt jau žinote, jog šie yra skirstomi į skirtingas klases. Todėl verta žinoti, jog efektyvesni yra visuomet montuojami ant lauko oro kanalo. Pirkdami prekes visada gausite instrukcijas, kuriose bus nurodytos reikalingos schemos, padėsiančios jums lengviau orientuotis.
2. Atkreipkite dėmesį į tai, kokia yra rekuperatoriaus ir filtro oro kryptis. Labai svarbu, jog jos sutaptų. Kur galima rasti rekuperacinių sistemų oro kryptis? Į šį klausimą vieno atsakymo tikrai neturime, kadangi tai priklauso nuo gamintojo. Visgi galima pastebėti, jog dažniausiai filtrų kryptys yra sužymėtos prie filtrų montavimui skirtų vietų, tačiau šią informaciją taip pat galima rasti ir filtrų instrukcijose. Pasitaiko, jog montuojant oro filtrus yra nepaisoma šio patarimo. Tokiu atveju tenka susidurti su išaugusiais slėgio nuostoliais.
3. Paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus veiksmas yra filtro laikrodžio perkrovimas. Labai svarbu nepamiršti atlikti šio veiksmo keičiant rekuperatoriaus filtrą. Kaip tai atlikti priklauso nuo turimo rekuperatoriaus. Jeigu turite modernesnį gaminį, tuomet tai padaryti galėsite labai lengvai, kadangi šiuolaikinėse rekuperacinėse sistemose yra įrengti specialūs mygtukai, kurie leidžia šį veiksmą atlikti vienu paspaudimu. Neretai galima taip pat naudoti valdymo pultelį arba atlikti šį veiksmą pasitelkus mobiliąja aplikacija.