Pagaliau atėjo ilgai laukta vasara ir lauke pasidarė tikrai šilta. Kol visi atsigauna po šaltos žiemos ir užsitęsusio pavasario, metas pagalvoti apie vasarišką karštį ir nemalonumus, kurie su vasara gali užklupti jūsų namus.

Kokius prietaisus vertėtų rinktis, kad bute, namuose ar biure per karščius būtų patogu ir jauku?
Oro kondicionierių įrengimas yra pirmas dalykas, apie kurį kiekvienas galvoja apie karštą orą. Ir tai tikrai nėra blogas sprendimas, nes oro kondicionieriai karštą patalpų orą paverčia vėsiu oru. Tačiau specialistai rekomenduoja oro kondicionierius derinti su rekuperatoriais.

Kam vasarą reikalingas rekuperatorius?
Kondicionierius sukuria vėsą, bet neteikia gryno oro. Tai yra, jis aušina orą, kuris jau yra kambaryje. O tai reiškia, kad kvėpuojate tuo pačiu „atliekiniu“ oru, tik vėsiu. Kita vertus, rekuperatorius užtikrina nuolatinį oro tiekimą iš gatvės ir šilumos mainų sistemos dėka karštą orą paverčia kondicionieriaus sukurtu vėsiu oru . Ištraukiamas oras vėdinimo įrenginiu išleidžiamas į lauką.

Kondicionierius + rekuperatorius = geriausias tandemas vasarą!

Taigi į kambarį nuolat patenka grynas oras, išlaikant patogią temperatūrą. Kondicionierius ir rekuperatorius veikia vienoje patalpoje ir vienas kitą papildo: pirmasis sukuria vėsą, antrasis kaupia ir tiekia gryną orą.